niedziela, 9 lutego 2020

[167] [PRZEDPREMIEROWO] ‘’Próba życia” – K.A. Figaro
To już kolejna część z cyklu ,,Prosty układ” i pomyślałam, że z przyjemnością ją przeczytam i zrecenzuję dla Was, jak dwie poprzednie. Historia Łucji i Dymitra już trochę wyparowała mi z głowy i z dystansem podchodziłam do tej książki, bo miałam świadomość, że ponownie zagłębie się w tym dość szalonym, nielogicznym i przesyconym seksem świecie. Jednak lubię kończyć, to co zaczęłam, więc po prostu postanowiłam pozbyć się wszelkich uprzedzeń i negatywnych emocji, aby cieszyć się z lektury i podejść do niej na chłodno.


Po nagłym rozstaniu z Łucją, Dymitr przepada w otchłani rozpaczy i zaczyna oddawać się cielesnym rozkoszom. Jego nowy styl życia sprawia, że zaczyna zawalać pracę, że nadużywa alkoholu, że coraz bardziej zatapia się w nienawiści do byłej kochanki. Nie zdaje sobie sprawy, że ma błędne przekonanie o kobiecie, która mogła uczynić go naprawdę szczęśliwym. Łucja rozpoczyna nowe życie, z nową tożsamością, daleko od starych przyjaciół, Dymitra i rodziny. Stara się być ostrożna, ale też nie chce do końca życia uciekać i w końcu zaczyna się otwierać na nowe znajomości oraz innych ludzi. Czy Łucja i Dymitr się odnajdą? Czy uda się im pokonać demony przeszłości i rozpocząć od nowa?

Poprzednie dwie części oceniłam dość wysoko i pozytywnie, bo po prostu nie miałam zamiaru na siłę doszukiwać się wad. Przeczytałam je z przyjemnością, nie analizowałam i po prostu się rozerwałam przy dość lekkiej historii, która nie zapadła szczególnie w mojej pamięci. Mimo wszystko, mam chęć, aby poznać dalsze losy Łucji i Dymitra.

Muszę przyznać, że trochę jestem zaskoczona, bo kompletnie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Tu pojawia się kolejne pytanie… Ile jeszcze autorka planuje części? Na razie wywnioskowałam, że ,,Próba życia” nie jest ostatnia, co mnie trochę martwi. Z historii tej robi się trochę telenowela i nie wiem, czy mi to odpowiada. To wszystko ciągnie się już trochę za długo, przynajmniej ja tak uważam.

Co do fabuły… Jest ona podzielona w ten sposób, że dowiadujemy się trochę o życiu Dymitra, a trochę o życiu Łucji. Jeśli ktoś zna poprzednie części, to wie, że między tą dwójką doszło do poważnej awantury, która zakończyła się dramatycznym rozstaniem. Tak dramatycznym, że młoda kobieta postanowiła zniknąć i to tak raz na zawsze.


Dużą zaletą jest na pewno przemiana Łucji. W poprzednich dwóch częściach trochę mnie irytowała i naprawdę psuła całą fabułę. W ,,Próbie życia” musi zmierzyć się z nową sytuacją, być odpowiedzialna nie tylko za siebie i to chyba dobrze jej zrobiło. Przekonała się, że życie jest podstępne i musi trochę inaczej do niego podchodzić.

Jednak, aby była równowaga to autorka postanowiła z Dymitra zrobić jeszcze większego idiotę i masochistę. Naprawdę wiele mogę zrozumieć, ale tego było za wiele… Dymitr popadł we wszystkie nałogi, zraził do siebie wszystkich i wręcz zatopił się w negatywnych emocjach. No dramat! Ciężko było mi czytać rozdziały, w których to on był narratorem… Właściwie to mogę przyznać się, że kilka stron pominęłam, zwłaszcza tych, które zawierały opis ekscesów seksualnych Dymitra. Nie potrafiłam przez to przejść, naprawdę…

Rozpisałam się na temat wad i zalet tej książki, ale może na koniec wyjaśnię, jak ogólnie oceniam całość. Jest to część, która zdecydowanie najmniej przypadła mi do gustu. Może dlatego, że autorka za bardzo odmieniła bohaterów? Może dlatego, że postanowiła rozdzielić ich losy i całą książkę poświęcić na opisanie ich nowego życia? Całość przeczytałam dość szybko, ale może było to spowodowane tym, że powieść ta jest napisana prostym językiem i ogólnie sama fabuła jest prosta, więc nie musiałam się specjalnie wysilać i zbyt wiele analizować.

,,Próba życia” to kolejna część serii, która opowiada o losach Dymitra i Łucji. Trochę się na niej zawiodłam, ponieważ autorka całkowicie rozdzieliła losy bohaterów, bardzo namieszała w ich relacjach i zaczęła tworzyć telenowelę. Czy przeczytam kolejną część jeśli już się pojawi? Myślę, że tak, bo w końcu jedna wpadka to nie tragedia i być może przy okazji kolejnej powieści będę bardziej zadowolona.


PREMIERA: 12 LUTY 2020

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Lipstick Books

Patrycja

3 komentarze:

 1. Nie znam tej książki jak i serii. Póki co sobie odpuszczę zaczynanie jakiegoś nowego cyklu. ^^
  Buziaki. ;***

  P.

  https://zycie-wsrod-ksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ZAMIAST UDZIELENIA POŻYCZKI ,, JESTEM COŚ NOWEGO
  Zdobądź 5500 USD każdego dnia przez sześć miesięcy!

  Zobacz jak to działa

  Czy wiesz, że możesz włamać się do dowolnego bankomatu za pomocą zhakowanej karty bankomatowej?
  Podejmij decyzję przed złożeniem wniosku, prosta umowa ...

  Zamów pustą kartę bankomatową już teraz, a otrzymasz miliony w ciągu tygodnia !: skontaktuj się z nami
  za pośrednictwem adresu e-mail :: {Universalcardshackers@gmail.com}
    
  Mamy specjalnie zaprogramowane karty bankomatowe, których można użyć do włamania się do bankomatu
  maszyny, karty bankomatowe mogą być używane do wypłaty w bankomacie lub przeciągnięcia, o
  sklepy i POS. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym
  kupujący na całym świecie, dzienny limit wypłat w bankomacie wynosi 5 500 USD
  oraz do 50 000 $ limitu wydatków w sklepach w zależności od rodzaju karty
  zamawiasz :: a także, jeśli potrzebujesz innego cyberhakowania
  usługi, jesteśmy tutaj dla ciebie o każdej porze każdego dnia.

  Oto nasze cenniki KART ATM:

  Karty, które wypłacają 5500 USD dziennie, kosztują 200 USD
  Karty, które wypłacają 10 000 USD dziennie, kosztują 850 USD
  Karty, które wypłacają 35 000 USD dziennie, kosztują 2200 USD
  Karty, które wypłacają 50 000 USD dziennie, kosztują 5500 USD
  Karty, które wypłacają 100 000 USD dziennie, kosztują 8 500 USD

  zdecyduj się przed złożeniem wniosku, prosta umowa !!!

  Cena obejmuje opłaty i koszty wysyłki, zamów teraz: skontaktuj się z nami za pośrednictwem
  adres e-mail :::::: {Universalcardshackers@gmail.com}
  Whatsapp ::::: + 31687835881

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam wcześniej o tej serii i fakt że wiadomo jak długo jeszcze autorka zamieszka ją ciągnąć, szczególnie mnie nie zachęca.

  OdpowiedzUsuń